Şirket Profili

Şirket Profili

EKON Endüstri İnşaat ve Ticaret A.Ş, PROKON-EKON Şirketler Grubunun müteahhitlik koludur. Grubun temelleri, şu anda Türkiye’de mühendislik ve dizayn alanında hizmet veren en büyük şirketlerden biri olan PROKON Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş‘nin 1974 yılında inşaat mühendisi, Sn.Hasan Özdemir ve Sn.İsmail Salıcı tarafından kurulmasıyla atılmıştır.

PROKON-EKON Şirketler Grubu başlangıcından bu yana kurucuları kaliteye, mükemmelliğe, sürekli iyileşmeye ve müşterilerin beklentilerinin üzerinde hizmet vermeye büyük önem vermiştir ve tüm bunlar Grubun öz değerleri olarak önemini korumuştur. Oldukça tecrübeli profesyonellerden ve uzman mühendislerden oluşan ekibi müşteriler için sürekli olarak yenilikler getirmekte ve yeni teknolojik gelişmeleri kullanmaktadır. Bu felsefe ile Grup istikrarlı bir şekilde büyümüş ve ağır sanayi için mekanik ekipman üretebilen uluslararası standartta bir üretim tesisi olan Ekon İmalat ve Mühendislik A.Ş. dahil olmak üzere entegre yapısına altı şirketi daha dahil etmiştir.

PROKON-EKON Şirketler Grubu yurtiçi ve yurtdışındaki projelerini gerçekleştirmek amacıyla Avrupa, Japonya ve ABD’de çok sayıda özel teknoloji tedarikçisi ile işbirliği yapmış ve çok sayıda büyük, karmaşık ve zorlu projeyi başarıyla tamamlamıştır.

49 yıldan fazla tecrübesi ile PROKON-EKON Şirketler Grubu Entegre Endüstri Tesisleri, Altyapı ve Üstyapı İşleri ile İmalat ve Montaj İşleri için özellikle aşağıdaki alanlarda Anahtar Teslimi EPC (Mühendislik, Tedarik ve Yapım) Hizmeti sunmaktadır:

  • Enerji  & Güç
  • Çimento Fabrikaları
  • Şeker Fabrikaları
  • Demir & Çelik Tesisleri
  • Rafineriler
  • Kimya Tesisleri

Grup ayrıca Havaalanı & Askeri Tesislerin, Endüstriyel Binaların, Otel ve Turizm Komplekslerinin, Eğitim Binalarının, Spor Komplekslerinin ve Konutların yapımı konusunda da geniş bir tecrübeye sahiptir.

EKON, müşterilerine fizibilite aşamasından işletmeye kadar proje döngüsü boyunca garantili performans ile kaliteli ve kusursuz hizmet sunmak için Grup içerisindeki şirketlerini ve ihtiyaçları doğrultusunda uzman teknoloji ve hizmet tedarikçilerini bir araya getirmektedir.

Bugün EKON her zaman olduğu gibi yapım işlerinde mükemmelliğe öncelik vermekte ve müşterilerinin vizyonunu gerçekleştirmeye devam etmektedir.