Başkanımızın Mesajı

Başkanımızın Mesajı

1974 Temmuzu’nda, sevgili arkadaşlarım İsmail Salıcı ve Cemil Sağlam ile birlikte, “endüstri yapılarına yönelik” proje ofisimizle başlayan çizgimize, 1985 yılında kurduğumuz Ekon Endüstri İnşaat AŞ ile “taahhüt hizmetleri” de eklendi. Geçen 50 yıl esnasında oluşmuş birikimlerimizle EPC (Engineering Procurement Construction) “Mühendislik, Tedarik ve İnşa” tarzındaki komple endüstri tesisleri taahhüdünde iddialı bir yapılanmayı gerçekleştirdik.

Güçlü projecilik formasyonumuz sayesinde, mühendislik nosyonunu işlerimizde ön planda tutarak başarılarımızı pekiştirdik. Gelinen bu noktada mühendislik şirketimiz Prokon Mühendislik ve Müşavirlik AŞ ile oluşturduğumuz “kurumsal sinerjinin” önemli katkıları da yadsınamaz. Müşterilerimizin bu yapımız nedeniyle Ekon’a güven duymuş olduklarını hep gördük.

Boş bir saha olarak (Green field) teslim edilen yatırım alanlarında, tüm branşlarda üstlendiğimiz sorumluluklarımızla, yatırımcının bir ortağı gibi davranarak, en kaliteli sonuçları en ucuz çözümlerle sunmayı ve amaçlanan tesisi, “anahtar teslimi” olarak ve performans garantilerini de sağlayacak şekilde, çalışır vaziyette teslim etmeyi bir “iş etiği” ve “kurum kültürü” haline getirdiğimizi “referanslarımızla” söyleyebilmekteyiz.

Web sitemizde detaylı olarak görülebileceği gibi birlikte çalıştığımız diğer grup şirketlerimizin profesyonel kadrolarıyla ve hepsini bir araya getirdiğimiz yeni yerleşkemizdeki olanaklarımızla, hizmetlerimizde daha etkin olmayı amaçlamaktayız.

Ekon Endüstri ve İnşaat AŞ olarak, yatırımcı kuruluşların her zaman yanlarında olduğumuzu bilmeleri ve yatırımlarına yönelik katkılarımızı talep etmeleri bizler için gurur vesilesi olmaktadır.

Kısaca, kendini sürekli olarak yenilemeyi bilen kurumsal yapısının gücüyle Ekon, geçmişte olduğu gibi gelecekte de, güven veren hizmet anlayışını sürdürecektir.

Hasan ÖZDEMİR
Yönetim Kurulu Başkanı